Jak kupić dobre ubranka dla niemowlaka?

Wybieramy ubranka bawełniane. W sprzedaży znajdziemy różnych rodzajów ubranka dla dzieci. Jednak niezależnie od tego, co chcemy zakupić, ubranka te powinny być wykonane z naturalnej bawełny. Dlaczego?

Bawełna jest materiałem przyjaznym dla delikatnej skóry dzieci, hipoalergicznym, czyli nie wywołuje alergii. Bawełnę możemy również prać w wysokich temperaturach bez obawy o jej zniszczenie.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy ubranka posiadają certyfikaty

Jednym z najczęściej spotykanych jest certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który zaświadcza, że tkaniny są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mogących mieć negatywny wpływ – pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, metali ciężkich, zabronionych i alergizujących barwników. Jednym z problemów niedoświadczonych jeszcze rodziców jest kupowanie zbyt wielu ubranek oraz ubranek tylko w jednym rozmiarze. Małe dzieci rosną jak na drożdżach, wobec tego może okazać się, że niektórych ubranek nie zdążymy nawet użyć, a już będziemy musieli kupować kolejne, w większym rozmiarze. Wobec tego pajacyki niemowlęce, body, kaftaniki i inne ubranka powinniśmy kupić tylko w kilku sztukach w konkretnym rozmiarze. Najlepiej zakupić na start ubranka w rozmiarze 60/62, które przeznaczone są dla dzieci do około 3. miesiąca życia.

Dziecięce ubrania

Jednym z popularnych prezentów od rodziny czy znajomych są ubranka dziecięce. Wobec tego warto skupić się tylko na tych podstawowych oraz uniwersalnych. Nietuzinkowe sukienki czy bluzeczki możemy zwykle otrzymać w upominku. Gdy planujemy także więcej niż jedno dziecko, najlepiej kupować ubrania w dość uniwersalnych wzorach, dobrych zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Dodaj komentarz