A może Węgierska Górka?

A może Węgierska Górka?Organizowanie tematycznych obozów staje się coraz bardziej popularne. Wśród bogatej oferty tego typu obozów znajdą coś dla siebie także młodzi fani gry w tenisa.

Obozy młodzieżowe połączone z nauką gry w tenisa to propozycja dla osób, które nie tylko chcą poznać tajniki tej gry, ale także doskonalić swoje umiejętności. Oczywiście nie można całych dni spędzać wyłącznie na grze w tenisa. To dlatego na miejsce obozu wybraliśmy atrakcyjnie położoną Węgierską Górkę.

Gdzie położona jest Węgierska Górka?

Węgierska Górka to miejscowość położona na terenie województwa Ślaskiego. Miejscowość została założona na zboczach Beskidu Żywieckiego i Śląskiego nad rzeką Sołą. Węgierska Górka może więc być bazą wypadową na szlaki prowadzące przez te dwa przepiękne pasma górskie. Prowadzi z niej między innymi czerwony szlak na Baranią Górę. Jej szczyt wznosi się na wysokość 1220 m n. p. m. Na zachodnich stokach Baraniej Góry znajduje się źródło królowej polskich rzek, Wisły. W tej części Wisła ma postać dwóch niewielkich potoków. Jeden z nich nosi nazwę Białej, a drugi Czarnej Wisełki. W trakcie wędrówki zmęczeni turyści mogą odpocząć w schronisku na polanie Przysłop. Od schroniska do szczytu pozostaje już tylko trochę ponad trzysta metrów; polana znajduje się bowiem an wysokości 900 metrów nad poziomem morza. Na szczycie Baraniej Góry zbudowano wieżę widokową, z której rozciąga się bardzo rozległa panorama między innymi na Beskid Żywiecki, Tatry i położoną po słowackiej stronie granicy Małą Fatrę.

Tenis na wakacjach

Oczywiście dla adeptów tenisa najważniejsze będzie poznawanie tajników tej gry. Stąd też w programie nie może zabraknąć nauki uderzeń. W trakcie obozu uczestnicy będą mieli okazję poznać również historię tej gry oraz sylwetki najbardziej znanych i utytułowanych tenisistów. Wytchnieniem od zajęć sportowych będzie nie tylko piesza wycieczka na Baranią Górę, ale także autokarowa wycieczka do Żywca. W Żywcu jedną z największych atrakcji jest Pałac Habsburgów i Stary Zamek. Nie zabraknie także innych atrakcji, między innymi wyjazdu kolejką linowo-terenową na położoną w Beskidzie Małym górę Żar.

 

Dodaj komentarz