Atopowe zapalenie skóry. Proste recepty

Atopowe zapalenie skóry to przypadłość, która dotyka nawet dwadzieścia procent ludzi na całym świecie. Bardzo często staję się ona udziałem naszego dziecka, które może zapaść na tą chorobę już w pierwszych miesiącach życia.

Mimo że lekarze do dziś nie wiedzą, jak skutecznie wyleczyć nas z tej choroby to możemy stosować zabiegi i sposoby, które pozwolą ograniczyć konsekwencje występowania AZS.

Pierwsze objawy tej choroby to zaczerwienione miejsca, które najczęściej występują na czole, nosie i w zgięciach stawów

Kiedy stwierdzimy atopowe zapalenie skóry u naszego dziecka, musimy podjąć radykalne kroki w zakresie codziennej higieny osobiste. Eliminujemy z łazienki wszelkie produkty, które zawierają składniki nienaturalne. Zastępujemy je kosmetykami specjalistycznymi, najlepiej zakupionymi w aptece. Zaopatrzyć się powinniśmy w naturalne mydła, krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę i bezpieczne niewysuszające skóry szampony. Czas samej kąpieli powinien ulec maksymalnemu skróceniu. Natomiast już po umyciu dziecka musimy natłuścić jego skórę. Chodzi o to, aby powierzchnia ciała była maksymalnie nawilżona, dzięki czemu skóra nie będzie tak szybko tracić wilgotności oraz ulegać podrażnieniom. Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się bowiem tym, że skóra jest wyjątkowo sucha, wrażliwa na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz podrażniona.

Kolejnym krokiem jest, zmiana pościeli oraz ubrań dziecka

Rezygnujemy z wszelkiej wełny, która bardzo skutecznie podrażnia skórę i powodując mikro urazy, sprzyja AZS. Pościel oraz ubranie pierzemy w specjalnych proszkach dla alergików. Pokój dziecka powinien być wręcz sterylnie czysty. Jak ognia unikamy występowania brudu i kurzu, które nie tylko zaostrzają objawy choroby i podrażniają skórę, ale mogą wręcz doprowadzić do groźnej infekcji.

Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2

W pokoju dziecka oraz w całym mieszkaniu obowiązuje absolutny zakaz palenia. Dym potwornie szkodzi chorym na AZS. Wystrzegamy się pomieszczeń, które zostały wyposażone w klimatyzacje oraz pływalni miejskich z chlorowaną wodą.

Dodaj komentarz