Czy warto mieć mobilny Internet?

Czy warto mieć mobilny Internet?Do niedawna mogliśmy korzystać jedynie z dostępu do Internetu w sposób tradycyjny. Dzisiaj coraz więcej osób wybiera Internet mobilny. To usługa, która dostępna jest w technologii LTE. Internet mobilny ma bardzo wiele zalet. Umożliwia korzystanie z sieci przez osoby, które nie mają możliwości podłączenia stałego łącza. Internet mobilny pozwala przeglądać sieć w każdym miejscu.

Gdzie można zamówić Internet mobilny?

Usługa ta jest oferowana przez operatorów sieci komórkowych. Wybierając usługę skorzystamy z dostępu do sieci nie tylko w domu, ale także poza nim. Do korzystania z Internetu poza domem niezbędny jest nowoczesny telefon komórkowy, smartfon lub laptop. W domu będziemy mogli podłączyć modem do stacjonarnego komputera. Rozwiązanie to sprawdzi się tam, gdzie stacjonarny Internet jest niedostępny.

Jaką technologię wybrać?

Operatorzy sieci komórkowych wykorzystują różne technologie, aby klienci mogli skorzystać z usługi Internet mobilny. W sieciach komórkowych należących do trzeciej generacji wykorzystywana jest technologia UMTS. Technologia ta zapewnia bardzo wysoką jakość połączenia. Technologia UMTS zapewnia również bardzo szybką transmisję danych. Może ona wynosić nawet 384 kb/s. Decydując się na operatora, który wybrał technologię UMTS będziemy mieli możliwość przeprowadzania wideorozmów. Sieci trzeciej generacji wykorzystują także technologię HSDPA. Dane są w tym przypadku pobierane z prędkością do 21,6 Mb/s. Operatorzy sieci komórkowych mogą wykorzystywać również technologię HSUPA. Prędkość przesyłu danych w przypadku technologi HSUPA nie przekracza 5,7 Mb/s.

Modem

Aby móc korzystać z Internetu mobilnego niezbędny jest modem. Są one bardzo różne. Modele najbardziej zaawansowane mają wejście USB. Taki modem może zostać podłączony w zasadzie do każdego komputera. Modem ten ma wbudowaną pamięć flash, instaluje się więc w komputerze automatycznie.

Internet mobilny umożliwia nam przesyłanie i pobieranie danych zarówno za pomocą komputera stacjonarnego, jak również za pomocą tabletu lub telefonu komórkowego.

Dodaj komentarz