Dlaczego warto korzystać z Internetu?

Dlaczego warto korzystać z Internetu?Wśród różnych obecnie dostępnych mediów bardzo ważną rolę odgrywa Internet. Liczba osób, które każdego dnia przeglądają zasoby Internetu jest olbrzymia. Dlaczego medium to w XXI wiek jest tak bardzo popularne?

Krótka historia Internetu

Początki globalnej sieci komputerów sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Pierwotnie sieć miała służyć jedynie amerykańskim wojskowym na wypadek, gdyby doszło do wybuchu III wojny światowej. Z czasem jednak – na początku tylko jako eksperyment – sieć została wykorzystana na amerykańskich uniwersytetach. Z czasem zaczęto ją rozbudowywać aż wreszcie stała się dostępna dla wszystkich.

Zalety korzystania z Internetu

Internet możemy wykorzystać do poszukiwania bardzo różnych informacji. Bez trudu dotrzemy do serwisów informacyjnych, z których dowiemy się, co dzieje się zarówno w kraju jak i na świecie. Sprawdzimy w nim także aktualny kurs walut, znajdziemy porady związane z prowadzeniem domu. Od dłuższego już czasu w Internecie możemy także robić zakupy. Własne witryny internetowe mają dzisiaj różnego rodzaju instytucje, firmy i organizacje. Internet przyda nam się również do komunikowania się z najbliższymi. Nie ma znaczenia w jakim kraju osoby te mieszkają – jeśli tylko mają one dostęp do Internetu możemy komunikować się z nimi o dowolnej porze. Do tego komunikacja ta może odbywać się praktycznie za darmo. Jedyny koszt, który poniesiemy, to opłacenie dostępu do Internetu.

Wady korzystania z Internetu

Internet ma wiele zalet, ale nie jest także pozbawiony wad. Łatwość dostępu do informacji jest z jednej strony zaletą, z drugiej zaś jest wadą. Nie wszystkie treści, które znajdziemy w Internecie są pozytywne. Nie brakuje w nim także treści, do których dostępu nie powinny mieć zwłaszcza dzieci. W Internecie nie brakuje między innymi stron z pornografią. Warto o tym pamiętać i kontrolować strony przeglądane w sieci przez najmłodszych użytkowników Internetu. Rodzice powinni pamiętać, że dziecko korzystając z różnego rodzajów czatów może paść ofiarą pedofila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *