Ekogroszek w workach – komfortowe palenie

Ekogroszek to nowoczesne paliwo węglowe, otrzymywane z wysokiej jakości węgla kamiennego, o wysokiej klasie energetycznej. Główną zaletą ekogroszku jest niska zawartość siarki, wody i substancji niepalnych, dzięki czemu jest to paliwo bardzo wydajne, ekonomiczne i ekologiczne zarazem.

Sporym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek w workach – wygodny w składowaniu i użytkowaniu.

Ekogroszek a specjalny piec

Ekogroszek to paliwo, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Opał ten jest nieco droższy od węgla kamiennego, nie mniej jednak jego zaletą jest przede wszystkim wydajność oraz korzystny wpływ na środowisko naturalne – w czasie palenia wytwarza się znacznie mniej szkodliwych tlenków siarki, powstaje też znacznie mniej popiołu. Opalanie ekogroszkiem wiąże się ze znacznie mniejszą emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

Korzystanie z tego paliwa wymaga jednak posiadania specjalnego pieca, wyposażonego w podajnik retortowy – niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że uzupełnianie podajnika ekogroszkiem oraz usuwanie popiołu może być wykonywane raz na kilka dni, co w praktyce oznacza zminimalizowanie nakładów pracy.

Komfort użytkowania można także zwiększyć stosując ekogroszek w workach, który bez problemu można kupić w składach opału, jak wegielsztygar.pl. Ekogroszek w workach pakowany jest standardowo po 25 kg, dodatkowo każdy worek posiada odpowiednią mikrowentylację, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Ekogroszek w workach idealnie sprawdza się w małych, ciasnych kotłowniach, gdzie ilość miejsca przeznaczonego na opał jest ograniczona. Kupując opał workowany znacznie łatwiej zadbać także o czystość i porządek w kotłowni, znacznie łatwiejsze jest także uzupełnianie węgla w podajniku – wystarczy wsypać zawartość worka lub worków, bez konieczności używania dodatkowych wiader czy innych pojemników.

Śmiało można więc stwierdzić, że ekogroszek w workach to doskonały materiał opałowy, który charakteryzuje się wysoką kalorycznością oraz zdecydowanie lepszymi parametrami niż przeważająca większość gatunków węgla kamiennego. Z całą pewnością warto rozważyć stosowanie tego paliwa, które zapewnia komfort użytkowania, minimum pracy, a co ważniejsze, korzystnie wpływa na środowisko.

Dodaj komentarz