Elegancki mężczyzna – jak powinien się ubierać?

Elegancki mężczyzna nosi dobrze skrojony garnitur, takie same buty i koszulę, która pasuje do krawata. Jakie są zasady dobierania krawata? Jaki powinien być dobrze skrojony garnitur? Jakie dodatki wybrać do wieczorowego stroju?

Dobrze skrojony garnitur

Nie powinien marszczyć się na karku. Musi także dobrze leżeć w ramionach. Nogawki nie mogą być zbyt zbyt obcisłe, ani zbyt luźne. Najbezpieczniej więc wybrać spodnie, które mają lekko dopasowane nogawki. Ich długość należy dobrać tak, aby opierały się na butach. Jeśli nie wiesz, jak wygląda elegancki mężczyzna w wieczorowej stylizacji, przyjrzyj się amerykańskiemu aktorowi Kevinowi Spacey, który jest uważany za jednego z najlepiej ubranych mężczyzn w Hollywood.

Jak dobierać krawat do koszuli?

Dobieraniem krawata do koszuli bardzo często zajmują się kobiety. Wiele z nich ma z tym problem. Tymczasem panuje tutaj bardzo prosta zasada: deseń krawata nie może rzucać się w oczy bardziej niż deseń na koszuli. Do gładkich koszul wybieramy więc wzorzysty krawat, do wzorzystych koszul – gładki krawat. Jeśli nie wiemy, na jaki węzeł zawiązać krawat, wybierzmy węzeł pół windsor. Od typowego węzła windsorskiego różni się on tym, że bardziej gładki i mniej obfity. Krawat zawiązany w węzeł pół windsor pasuje do każdego typu kołnierzyka.

Dodatki do wieczorowej stylizacji

Należy do nich między innymi mucha. Elegancki mężczyzna zakłada ją na bardzo ważne okazje, na przykład na ślub. Zakładając strój formalny należy jednak pamiętać, że do garnituru można założyć koszulę, która ma zasłoniętą listwę guzikową. Uzupełnieniem stroju jest także zegarek. Do strojów formalnych panowie powinny jednak zakładać wyłącznie klasyczne zegarki na skórzanym pasku. Zegarki na bransolecie są mniej eleganckie i nie pasują do strojów formalnych. Ostatnim elementem formalnego stroju są spinki. Założone do koszuli z francuskim,czyli wywiniętym i podwójnym, mankietem będą świadczyć o tym, że mężczyzna reprezentuje szyk, wytworność i elegancję. Spinki do takiego mankietu mogą być z jedwabiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *