Figura a ubiór

Nie każda kobieca figura jest idealna. Zawsze można jednak sprawić, że będzie ona tak wyglądać. Wystarczy bowiem postawić na odpowiednie kroje ubrań, aby każda kobieta prezentowała się perfekcyjnie. Jakie ubrania będą odpowiednie do poszczególnych typów kobiecych sylwetek? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć, udzielając tym samym rad co do tego, jak się ubierać, aby wyglądać perfekcyjnie.

Klepsydra

Ten typ kobiecej sylwetki powszechnie uważany jest za idealny. Do cech charakterystycznych zalicza się wyraźne wcięcie w talii, spory biust oraz pełne biodra. Są to bez wątpienia atuty, które należy podkreślać. Do strojów, które koniecznie powinny znaleźć się w szafie kobiet o takim typie sylwetki zalicza się spódnice ołówkowe, sukienki odcinane pod biustem. Wystrzegać należy się natomiast pudełkowych żakietów, ubrań typu oversize. Zakazane są także wszystkie te spódnice i sukienki, które na biodrach mają rozmaite sukienki. W przypadku bluzek wystrzegać należy się również żabotów, które optycznie powiększają biust.

Jabłko

W tym przypadku do cech charakterystycznych zalicza się pełne, krągłe biodra, duży biust oraz brak wcięcia w talii. W związku z tym posiadaczki takiej właśnie figury powinny wyrzucić ze swojej szafy wszystkie bluzeczki opinające ciało. Zakazane są również sięgające do kostek spódnice. Idealnym wyborem są natomiast modele sukienek odcinane pod biustem. Warto stawiać na kopertowe bluzki i żakiety z wyraźnym taliowaniem, co w magiczny sposób wyczaruje talię. Jeśli chodzi o dekolt, to ten w kształcie litery V jest idealny.

Gruszka

Najbardziej typowe dla figury gruszki są szerokie biodra. W związku z tym celem posiadaczek takiej figury powinny być ubrania, które skutecznie ukryją ten mankament sylwetki. Ze swojej szafy powinno się więc wyrzucić wszystkie spódnice mające baskinki oraz plisy. Krótkie żakiety także są raczej zakazane. Warto natomiast postawić na bluzki koszulowe uszyte z tkanin w jasnych kolorach. dobrym wyborem są także marynarki i żakiety mające szerokie klapy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *