Ile kosztuje ochrona domu lub mieszkania?

Bardzo często przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z systemu alarmowego w swoim domu lub mieszkaniu, stawiamy sobie pytanie, z jakimi opłatami wiąże się taka inwestycja.

W tym przypadku wiele będzie zależało od naszych oczekiwań względem zakresu ochrony, zastosowanego systemu alarmowego oraz jego dodatkowych funkcjonalności. Nie musimy jednak obawiać się, że wysokie koszty zakupu oraz eksploatacji przekroczą nasze możliwości finansowe.

Bezpieczeństwo

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele opcji zabezpieczenia nieruchomości, które swobodnie można dopasowywać do swoich potrzeb. Od prostych zestawów składających się z podstawowych elementów, takich jak manipulator, sensory, centrala alarmowa, sygnalizator, po bardziej zaawansowane rozwiązania SSWiN. Statystycznie najwięcej osób decyduje się na intuicyjny system alarmowy, który obsługiwany jest przez licencjonowaną agencję ochrony. Taka opcja znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Zaś dzięki możliwości dopasowania abonamentu do naszych potrzeb, ochrona domu nie musi wiązać się z wysokimi kosztami czy kompromisowymi rozwiązaniami. Na finalny koszt całej inwestycji ma wpływ przede wszystkim rodzaj wybranego systemu alarmowego oraz opłata abonamentowa za usługi agencji ochrony. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie koszty trzeba ponieść z tytułu zabezpieczenia swojej nieruchomości.

Na bezpieczeństwie jednak nie warto oszczędzać

Z szerokiej oferty można wybrać produkty dopasowane do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Detektor ruchu – koszt waha się od 40zł do 700zł za rozbudowane systemy do montażu zewnętrznego Czujniki dymu, gazu, wody, poziomu płynów, temperatury – od 100zł do 280zł za poszczególne elementy. Manipulator – od 100zł do 600zł w zależności czy decydujemy się ekran standardowy czy dotykowy LCD Centrala alarmowa – analogowa lub cyfrowa, której koszt może wahać się od 200zł do 1000zł. Przewody, wtyczki i zasilacze – wysokość opłat uzależniona od ilości i długości elementów potrzebnych do połączenia całego systemu.

Dodaj komentarz