Inspiracje tym, co było, czyli moda kocha historię

Coraz częściej spotkać na ulicy można kobiety ubrane zgodnie ze stylem retro. Projektanci również doceniają to, co już było. W ostatnim czasie niezwykle popularne są inspiracje kreacjami i stylem wielkich gwiazd kina. Co warto mieć w swojej garderobie, jeśli chce się wyglądać jak Greta Garbo lub słynna Twiggy? Podpowiedzi poniżej.

Greta Garbo

To znana i ceniona w latach trzydziestych XX wieku aktorka. Warto wiedzieć, że w tamtych czasach była ona nie tylko wielką gwiazdką ekranu – ceniono ją także za to, jak się ubierała. Greta Garbo niezwykle chętnie sięgała po powłóczyste sukienki, które szyte były z niezwykle delikatnego jedwabiu. Ich cechą charakterystyczną było to, że pięknie podkreślały talię. Dzisiaj takie suknie można znaleźć w sklepach coraz częściej.

Bianca Jager

To żona lidera znanego i niezwykle popularnego do dzisiaj zespołu The Rolling Stones. Nie brakuje projektantów czerpiących inspirację z tego, jak ubierała się ona w latach siedemdziesiątych minionego stulecia. Jak ubierała się Bianca? Jej styl był bardzo charakterystyczny i bez wątpienia rzucał się w oczy. Stawiała na męskie garnitury, których nieodłącznym elementem były szerokie spodnie oraz obszerne marynarki. Aby jednak wyglądać kobieco, stawiała na rozmaite dodatki. Dzisiaj przedstawicielki płci pięknej coraz częściej znowu stawiają na takie właśnie rozwiązania.

Ingrid Bergman

To wielka gwiazda kina lat czterdziestych minionego wieku. Ingrid Bergman stawiała głównie na ołówkowe spódnice, które mocno podkreślały jej perfekcyjną sylwetkę. W modzie obecne są one niemalże stale. Obecnie również nic się w tym względzie nie zmienia. W swojej szafie powinna je mieć każda kobieta, która chce swoim stylem chociaż trochę naśladować styl wielkiej Ingrid.

Twiggy

To słynna modelka, której znakiem rozpoznawczym była bardzo chłopięca sylwetka. Przez lata Twiggy uznawało za ideał kobiecego piękna. To dzięki niej w naszej modzie obecne są krótkie rozkloszowane sukienki oraz bardzo krótkie spódniczki. Twiggy do dzisiaj dla wielu projektantów mody jest prawdziwą muzą.

Dodaj komentarz