Internetowe kantory wymiany walut

Internetowe kantory wymiany walutKilka lat temu osoby, które chciały kupić lub sprzedać obcą walutę mogły zrobić to tylko w banku lub w stacjonarnym kantorze. Obecnie działają także kantory internetowe. Osoby, które są zainteresowane sprzedażą/kupnem obcych walut bardzo chętnie korzystają z takiej możliwości. Jak działa kantor internetowy?

Wymiana walut bez wychodzenia z domu

Osoby, które chcę dokonać kupna lub sprzedaży obcej waluty za pośrednictwem kantoru internetowego nie muszą wychodzić z domu. Aby wykonać transakcję niezbędny jest jedynie komputer z łączem internetowym. Operacje kupna/sprzedaży mogą zlecać wyłącznie zarejestrowani klienci. W większości kantorów internetowych za rejestrację nie pobiera za rejestrację żadnych opłat. Są także kantory, które także za korzystanie z konta użytkownika również rezygnują z pobierania jakichkolwiek opłat.

Jedną z największych zalet kantorów internetowych jest szybkość z jaką dokonywane są transakcje kupna/sprzedaży. Warto też wspomnieć, że kurs walut w kantorach internetowych bardzo często jest bardziej korzystny niż w bankach, czy tradycyjnych, stacjonarnych kantorach. Dla osób, które kupują obce waluty jest to bardzo ważne, gdyż mogą na różnicy kursów sporo zaoszczędzić. Korzystny kurs walut jest opłacany także dla tych, którzy sprzedają walutę. Na różnicy kursów więcej mogą zyskać przy sprzedaży.

Bezpieczeństwo transakcji

Wiele osób, które korzysta z usług kantoru internetowego obawia się o bezpieczeństwo transakcji. Niepotrzebnie, są one bardzo bezpieczne. Kantor internetowy może otworzyć tylko osoba, która uzyskała zgodę Narodowego Banku Polski. Kantory internetowe podlegają kontroli Komisji Nadzoru Bankowego. Nie zdarzyły się dotychczas przypadki, aby osoby korzystające z internetowego kantoru zostały oszukane.

Osoby, które chcą korzystać z usług internetowego kantoru muszą posiadać w banku dwa rachunki. Jeden to rachunek prowadzony w złotówkach, drugi to rachunek, który bank będzie prowadził w walucie obcej. Transakcje, których dokonują klienci korzystający z usług kantoru internetowego są dokonywane w formie bezgotówkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *