Jak dobrać spódnicę midi do typu figury?

Spódnice midi są bardzo modne. Mogą je nosić wszystkie kobiety pod warunkiem, że dobiorą jej krój do typu swojej sylwetki.

Typ figury Y

Atutem tej sylwetki jest szczupła talia. Dlatego też idealna spódnica dla kobiet obdarzonych szczupłą talią może mieć:

  • zakładki;

  • szeroką gumkę;

  • marszczenia;

  • podwyższony stan.

Spódnice panie o tym typie sylwetki powinny nosić z bluzkami do środka. Aby jeszcze bardziej wysmuklić swoją sylwetkę powinny wybierać bluzki lub sweterki z dekoltem w serek. Aby nie zaburzyć proporcji sylwetki powinny unikać spódnic z lycrą, które są zbyt obcisłe.

Typ figury X

Panie obdarzone przez naturę taką sylwetkę mogą nosić niezwykle modne, plisowane spódnice solejki. Warto je zestawiać z dopasowanymi w talii żakietami oraz kopertowymi bluzkami. Kobiety, które reprezentują typ figur X powinny zrezygnować z noszenia spódnic midi, które są wąskie i mają podwyższony stan.

Typ figury H

Wadą tej sylwetki jest brak wcięcia w talii. Aby więc ukryć ten mankament figury wybierz spódnicę na dopasowanym karczku lub spódnicę o prostym kroju. Łącz je z luźną, noszoną warstwami górą w taki sposób, aby spód dyskretnie wystawał. Dla ciebie są także bluzki i sweterki z dekoltem:

  • kopertowym;

  • typu łezka;

  • okrągłym.

Powinnaś unikać noszenia dopasowanych topów, botków, które kończą się przed spódnicą, wyrazistych rajstop w ciemnym kolorze.

Typ figury A

Jeżeli masz taki właśnie typ figury, możesz wybrać spódnice, które są dopasowane w biodrach, ale na dole się rozszerzają. Kobiety, które reprezentują typ sylwetki A bardzo często nie są zadowolone ze swoich wąskich ramion. Można je optycznie powiększyć łącząc spódnice z bluzkami w intensywnych barwach, uszyte z lekko połyskujących tkanin. Kobiety, które mają sylwetkę przypominającą literę A powinny wystrzegać się noszenia:

  • bardzo wzorzystych spódnic;

  • spódnic bombek.

Wiele kobiet niechętnie nosi spódnice midi, gdyż uważa, że niekorzystnie w nich wygląda. Tymczasem mogą w nich wyglądać naprawdę świetnie, jeśli tylko wybiorą fason odpowiedni do typu swojej figury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *