Jak dobrać właściwie pędzel do makijażu?

Pędzle do makijażu różnią się od siebie wielkością, kształtem oraz typem włosia. Są to bardzo ważne cechy pędzli. Źle dobrany pędzel, zamiast dobrze rozprowadzić makijaż, może pozostawiać na twarzy nieładne smugi.

Na szczęście właściwy dobór pędzla nie stanowi wielkiego problemu

Dobre pędzle do makijażu powinny nam przede wszystkim posłużyć przez kilka lat. Tutaj zasada jest bardzo prosta, nie wybierajmy najtańszych plastikowych pędzli, których włosie, usuwa się już przy samym zakupie. Jeżeli jesteśmy początkujący w zakresie makijażu, to czasami warto kupić kilka pędzli i sprawdzić, który najlepiej nam pasuje. Jeśli wolimy oszczędzić pieniądze, to przy pierwszym zakupie chwyćmy pędzel i zobaczmy, jak układa się on w dłoni. Niektóre z nich są dłuższe, inne krótsze, a wszystko zależy tu od naszych indywidualnych potrzeb i gustu. Dotknijmy też pędzla i sprawdźmy jaką ma teksturę. Jeśli mamy problem z niedoskonałościami cery, wybierzmy gęstszy pędzel, ponieważ zapewni on lepszy poziom krycia. Jeśli lubimy subtelny makijaż oczu, zdecydujmy się na pędzel ze stosunkowo rzadkim włosiem. Pamiętajmy jednak, że rzadkie pędzle do cieni mogą rozsypywać cienie tam, gdzie sobie tego nie życzymy.

Pędzle takie najlepiej stosować w połączeniu z neutralnymi cieniami do powiek

Początkujący powinny też najpierw zacząć od pędzli do pudru oraz specjalny pędzel do cieni. Pamiętajmy, że do różu musimy zastosować całkowicie odmienny pędzel, który jednak nie może być zbyt duży. W tym aspekcie warto zdecydować się na te skośno ścięte, gdyż za ich pomocą zdecydowanie łatwiej nanieść róże i bronzery na policzki.

Najlepsze pędzle będą miały wykonane włosie z sierści wiewiórki, kucyka lub kozy. Są one jakościowo najlepsze i dają gwarancję, że będą nam służyły nawet przez kilka lat. Jednak ważne jest też mocowanie włosia. Kiedy jest on niewłaściwie przymocowany, to choć samo włosie się nam nie zniszczy, to po prostu po pewnym czasie zacznie wypadać, co w oczywisty sposób uczyni pędzel dysfunkcjonalnym.

Dodaj komentarz