Jak poprawnie korzystać z kalkulatora

Jak poprawnie korzystać z kalkulatoraObliczając składkę ubezpieczeniową, możemy skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego lub zdecydować się na kalkulator OC i AC, który znajdziemy na każdej stronie towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kalkulator OC i AC pozwala na samodzielne obliczenie składki zarówno w zakresie ubezpieczenia obowiązkowego, które musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego, który został dopuszczony do poruszania się po terytorium, jak i dobrowolnego. Kalkulator policzy też nam składkę na ubezpieczenie opon, szyb samochodowych, a także assistance i ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Sprawdź również https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Informacje niezbędne do wyliczenia wysokości składki

Wbrew powszechnemu przekonaniu korzystanie z kalkulatora OC i AC jest niezwykle proste. Musimy jedynie przygotować niezbędne dokumenty, zarówno właściciela samochodu, jak i dotyczące pojazdu, który jest przedmiotem ubezpieczenia. Chodzi tu głównie o datę urodzenia właściciela i informacje, od kiedy posiada prawo do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na wysokość składki wpływ ma też adres zameldowania oraz stan cywilny posiadacza samochodu. Jeżeli mieszka on w dużym mieście, gdzie jest duże natężenie ruchu i łatwo o wypadek, to jego składka będzie stosunkowo wyższa niż mieszkańca wsi lub małego miasteczka. Jeżeli jest kawalerem, nieposiadającym dzieci, to również jego składka będzie wyższa, niż w przypadku osoby pozostające w związku małżeńskim i mającej dziecko. Osoby samotne mają bowiem statystycznie skłonność do poruszania się na drodze z większą prędkością i do bardziej brawurowej jazdy. Poruszając się z dzieckiem na tylnym siedzeniu, raczej zachowujemy ostrożność podczas jazdy.

Na wysokość składki wpływ mają też parametry samochodu. Jeśli jego przebieg jest duży, to ubezpieczyciel uzna, że pojazd jest bardziej zawodny i w gorszym stanie technicznym, to oczywiście czyni go bardziej narażonym na zepsucie lub uczestnictwo w kolizji drogowej. Znaczenie ma także moc silnika. Ta wpływa bowiem na możliwość rozwinięcia większej prędkości. To z kolei jest powód większej ilości wypadków. Osoba posiadająca lepszy samochód, także zapłaci wyższą składkę.

Dodaj komentarz