Jak się ubrać do pracy?

Kobiety pracujące w biurze mają nierzadko wielki dylemat dotyczący tego jak należy się ubrać, aby wyglądać profesjonalnie, a jednocześnie naprawdę dobrze. Jeszcze kilkanaście lat temu kupienie ładnych ubrań pasujących do pracy było naprawdę bardzo trudne. Dzisiaj w większości znanych „sieciówek” znaleźć można całe kolekcji biznesowe. Co warto mieć w swojej szafie, aby bez trudu stworzyć profesjonalny look? Spróbujemy znaleźć odpowiedzieć.

Podstawą jest oczywiście biała klasyczna koszula, która swoim krojem nawiązuje do strojów noszonych przez mężczyzn. Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są obecnie rozmaite modele, co sprawia, że każda kobieta bez trudu dopasuje koszulę do własnej sylwetki. Wybierać można między modelami wciętymi w talii, prostymi, z żabotem bądź bez.

W szafie kobiety biznesu nie może zabraknąć również doskonale skrojonej marynarki. Wiele pań sądzi, że akceptowana będzie jedynie ta w czarnym kolorze. Tymczasem dzisiaj postawić można bez obaw na marynarkę granatową, a nawet czerwoną. Nie można jednak przy tym zapomnieć, że cały strój ma być stonowany. Jeśli więc czerwona marynarka, to raczej skromna biżuteria lub w ogóle jej brak. A co ze spódnicą? Za najbardziej biznesowy model uważana jest oczywiście ta o kroju ołówkowym. Podkreśla ona sylwetkę. Niestety, nie w każdym przypadku będzie dobrym wyborem. Dobrze prezentują się w niej wyłącznie kobiety o naprawdę idealnej sylwetce. Warunkiem są przede wszystkim szczupłe nogi oraz dość wąskie biodra.

Dzisiaj w sklepach odzieżowych znaleźć można coraz większy wybór biznesowych sukienek. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które chciałyby uniknąć tworzenia całych zestawów ubraniowych. Wystarczy sięgnąć po sukienkę i ewentualnie marynarkę, a stylizacja do pracy gotowa.

Nie można zapomnieć również o butach. W pracy idealne będą czarne klasyczne buty na niezbyt wysokim słupku bądź szpilce. Są stabilne i nie męczą zbytnio stóp. Bez trudu można w nich przechodzić nawet cały dzień.

Całą stylizację uzupełni odpowiedni makijaż, który nie może być jednak zbyt wyzywający.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *