Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjna to bez wątpienia ważne wydarzenie, które wymaga nie tylko właściwego przygotowania pod kątem merytorycznym, ale również odpowiedniego ubioru. Nie bez powodu mówi się „jak cię widzą, tak cię piszą”. Udając się na rozmowę kwalifikacyjną, trzeba pamiętać, że często pierwsze wrażenie jest najważniejsze i może zdecydować o tym czy dostaniemy daną posadę, czy nie. Dlatego trzeba postawić na odpowiedni ubiór. Co powinna założyć kobieta, którą czeka rozmowa kwalifikacyjna?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiedniej kolorystyce. Intensywne kolory takie, jak żółć czy pomarańcz lepiej zostawić na inną okazję. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej liczy się profesjonalny look. A z takimi kolorami raczej ciężko go zbudować. Jakie barwy będą więc najlepsze? Bez wątpienia wskazana jest czerń oraz granat. To kolory bezpieczne i uznawane za tworzące profesjonalny wizerunek. Nie oznacza to jednak, że nie można postawić również na nieco żywsze kolory. Świetnie sprawdza się czerwień. Warunek jest jednak jeden: nie może ona dominować. Warto połączyć ją na przykład z czarną spódnicą. Wówczas uzyskamy zestaw elegancki, a jednocześnie pozbawiony nudy.

Jeśli chodzi o bluzkę, to doskonałym wyborem jest klasyczna koszula w białym kolorze. Dobrze komponuje się ona zarówno z czernią, granatem, jak i czerwienią. Wybór fasonów damskich koszul jest obecnie tak duży, że każda kobieta bez najmniejszego problemu znajdzie dla siebie ten odpowiedni.

Całość ubioru należy uzupełnić odpowiednimi butami. Bez wątpienia dobre będą szpilki w klasycznym czarnym kolorze. Trzeba jednak pamiętać, że nie mogą być one zbyt wysoki. Dziesięciocentymetrowy obcas oraz platforma z całą pewnością na rozmowie kwalifikacyjnej nie zrobią dobrego wrażenia. Mogą natomiast sprawić, że kobieta zostanie odebrana jako wulgarna. A przecież nie o to chodzi kobiecie, która wybiera się na rozmowę kwalifikacyjną. Delikatny makijaż połączony z odpowiednimi butami i strojem to wykończenie całego profesjonalnego wizerunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *