Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Poruszanie się samochodem jest zdecydowanie wygodniejsze niż korzystanie z publicznych środków transportu. Na szczęście dzisiaj ci, którzy mają prawo jazdy, ale nie posiadają własnego auta nie są skazani na autobus czy pociąg.

Na terenie Warszawy (i nie tylko) działa mnóstwo wypożyczalni samochodów, które w swojej ofercie mają zarówno krótkoterminowy wynajem samochodu, jak i długoterminowy wynajem samochodu. Pojawia się pytanie jak wybrać naprawdę dobrą wypożyczalnię, zapewniając sobie solidny pojazd, który nie zawiedzie.

Spróbujemy znaleźć odpowiedź

Przede wszystkim warto wybierać między wypożyczalniami z dużym doświadczeniem, jak Best-rent. Jeśli wypożyczalnia istnieje na rynku już długo, można zakładać, że świadczy usługi na naprawdę wysokim poziomie. W przeciwnym razie przypuszczalnie już by jej nie było. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze zasięgnięcie opinii innych. Jeśli w naszym otoczeniu nie ma osoby, która wypożyczała już auto, warto skorzystać z pomocy Internetu. W sieci znajdziemy cały szereg rozmaitych forów, na których osoby wymieniają się własnymi doświadczeniami związanymi z wypożyczaniem aut. Można zapytać o to, czy ktoś korzystał z wybranej przez nas wypożyczalni bądź też jaką wypożyczalnię Internauci mogą polecić.

Zanim podpiszemy umowę z wypożyczalnią, dobrze jest poprosić także o referencje

Szanujące się wypożyczalnie proszą zadowolonych klientów o wystawienie takiego dokumentu. To najlepsza recenzja mówiąca o tym, że wypożyczalnia dba o swoich klientów i rzeczywiście świadczy usługi na wysokim poziomie.

Co z samochodami? Wypożyczane auto musi mieć ważne ubezpieczenie OC oraz przegląd techniczny. Bez sprawdzenia tych kwestii nie należy w ogóle wsiadać do samochodu. Dobrze, aby w podpisywanej umowy znalazły się dokładne informacje na temat stanu technicznego pojazdu i ewentualnych usterek. Chodzi tu również o to, jak auto prezentuje się wewnątrz. Trzeba bowiem pamiętać, że za wszystkie usterki powstałe już po wyjechaniu autem z wypożyczalni będziemy musieli zapłacić. Im dokładniej zostanie opisany stan samochodu, tym dla wypożyczającego lepiej.

Dodaj komentarz