Jaki rodzaj dostępu do Internetu wybrać?

Jaki rodzaj dostępu do Internetu wybrać?Z Internetu korzysta mnóstwo osób. Wciąż jednak zdarzają się osoby, które dopiero zdecydował się na korzystanie z Internetu. Jak wybrać sposób w jaki będzie on dostarczany?

Internet stacjonarny

Zdecydowanie największą popularnością w naszym kraju cieszy się Internet stacjonarny. Z tej możliwości korzystania z dostępu do Internetu korzystają zarówno osoby prywatne, które chcą mieć Internet w swoim domu, jak również różnej wielkości firmy. Możliwość dostarczania Internetu stacjonarnego oferuje wiele firm telekomunikacyjnych. Internet może też być dostarczany przez operatorów sieci kablowych. Zaletą Internetu stacjonarnego jest szybkie i stabilne łącze. Najczęściej dostawcy, którzy dostarczają Internet za pośrednictwem kabla nie ograniczają limitu przesyłanych danych. Jeszcze inna opcja to dostęp do Internetu drogą radiową. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla osób, które mieszkają w bardzo małych miejscowościach i na wsi. Wadą tego rozwiązania jest mniejsza prędkość przesyłania danych.

Internet mobilny

Dostęp do sieci zyskujemy dzięki sygnałom, którzy przesyłają nam operatorzy telefonii komórkowej. Internet mobilny ma jedną ogromną zaletę: zgodnie z nazwą jest mobilny, czyli możemy korzystać z niego w każdym miejscu, w którym dociera sygnał telefonii komórkowej. Zdecydowanie najłatwiej z Internetu mobilnego mogą korzystać osoby, które mieszkają w dużych miastach, w których sieć komórkowa jest bardzo mocno rozbudowana. Trochę gorzej korzystanie z Internetu mobilnego może wyglądać w małych miasteczkach i na wsiach. Technologia ta nie jest pozbawiona wad. Prędkość z jaką są przesyłane dane najczęściej nie dorównuje prędkości z jaką przebiega transfer danych w przypadku korzystania z Internetu stacjonarnego. Większość operatorów ogranicza także ilość przesyłu danych. Operatorzy proponują obecnie jednak różnego rodzaju konfiguracje, coraz częściej Internet oferowany jest w różnego rodzaju pakietach.

Możliwości wybrania dostawcy Internetu są dzisiaj znacznie większe niż jeszcze kilka lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *