Kilka faktów o pierścionkach na zaręczyny

Oświadczyny są bez wątpienia jednym z ważniejszych dni w życiu. Chętnie wspominają je nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Oprócz odpowiedniej oprawy podczas zaręczyn obowiązkowy jest naturalnie pierścionek. Zanim udamy się do jubilera warto dowiedzieć się kilka rzeczy na jego temat.

Nieprzypadkowy wybór

Pierścionek zaręczynowy nigdy nie powinien być wybrany przypadkowo. Trzeba pamiętać, że od dnia oświadczyn będzie towarzyszył przyszłej pannie młodej przez całe życie. Bardzo często taki pierścionek nabiera charakteru rodzinnej pamiątki, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Najpierw otrzymuje go córka, potem wnuczka, prawnuczka.

Krótka historia pierścionka zaręczynowego

Mało kto wie, że pierścionek zaręczynowy może pochwalić się naprawdę długą historią. Przyjmuje się, że pierwsze pierścionki na zaręczyny pojawiły się na terenie starożytnego Egiptu około 2000 lat przed narodzinami Chrystusa. Wytwarzane były z prostego drutu. Szybko jednak zaczęto wytwarzać je z takich materiałów, jak kość słoniowa, brąz oraz złoto. Wykonane z różnych materiałów obrączki wręczali sobie nawzajem również starożytni Grecy, a także Rzymianie.

Złoto: najpopularniejszy materiał, z którego wykonywane są pierścionki zaręczynowe

Najchętniej kupowane są pierścionki zaręczynowe ze złota. Warto dodać, że dostępne jest nie tylko złoto w kolorze żółtym, ale również złoto białe. Jeśli kobieta lubi zarówno żółte, jak i białe złoto, postawić można na pierścionek, w którym połączono oba rodzaje złota. Ci, którzy obawiają się pierścionków z białego złota mogą być spokojni. Cechuje się ono bowiem taką samą odpornością na uszkodzenia, jak złoto żółte. Jedyny mankament polega na szybszej utracie połysku.

Platyna: najdroższy materiał na pierścionki zaręczynowe

Dostępne obecnie pierścionki na zaręczyny to nie tylko modele ze złota. Jeśli nie musimy ograniczać się z pieniędzmi, możemy pokusić się o zakup pierścionka zaręczynowego wykonanego właśnie z platyny.

Wybierając pierścionek zaręczynowy, należy uwzględnić nie tylko materiał, z jakiego został wykonany, ale również kamień, a także preferencje kobiety, która ma zostać nim obdarowana.

Dodaj komentarz