Kupujemy psie przysmaki

Nie tylko ludzie lubią sięgać po różnego rodzaju łakocie; także psy je uwielbiają. Oczywiście mamy na myśli łakocie opracowane specjalnie z myślą o psach.

Przysmaki dla psa: co wybrać?

Przysmaki dla psa to między innymi kości. Nie są to jednak rzeczywiście kości (tych naturalnych psy nie powinny dostawać), ale ze specjalnie prasowanej skóry wołowej. Tego typu kości dostępne są w bardzo różnych wielkościach; można kupić więc zarówno bardzo duże kości, którymi zadowolą się psy dużych ras na przykład berneńskie psy pasterskie czy bernardyny, jak i małe kostki idealne na przykład dla yorkshire teriera. Wybierając tego typu przekąski sprawdźmy, jaki jest ich skład. Najlepsze są te, które powstały tylko ze skóry wołowej, w których składzie nie ma sztucznych barwników i konserwantów. Faktura tych prasowanych kości pozwala utrzymywać psie zęby w czystości. Podawane regularnie sprawiają, że na zębach powstaje mała ilość osadu. Wiele psów lubi również dostępne w wielu sklepach zoologicznych suszone kawałki mięsa, wędzone oraz suszone podroby czy wędzone uszy. Są to przysmaki bardzo często sprzedawane w różnych wielkościach, są więc dobre dla psów wszystkich ras. Z mięsa wysokiej jakości (najczęściej jest to rybie lub kacze mięso) produkowane są przysmaki dla psów alergików.  Przysmaki dla psów to naprawdę bardzo szeroka kategoria; bez problemu kupimy przysmaki dla psa seniora czy dla szczeniaka.

Jak często możemy podawać psu przysmaki?

Spora część popularnych psich przysmaków jest mocno kaloryczna. Nie możemy więc podawać ich psu za często. Psy, które są przekarmiane przysmakami bardzo szybko przybierają na wadze, często kończy się to otyłością. Powinniśmy kupować przede wszystkim przysmaki funkcjonalne, które dbają o dobrą kondycję sierści i zębów. Jednak i tych pies nie powinien dostawać więcej jak 3 dziennie.

Psie przysmaki można porównać do ludzkich łakoci. Nie można podawać ich psu w nadmiernych ilościach, sięgajmy po nie przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zrobić psu przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *