Łazienka – moda i funkcjonalność

Łazienka – moda i funkcjonalność

Łazienki pełnią w naszych domach bardzo praktyczną rolę. Dbamy tam o czystość własną oraz domu, robimy pranie, bierzemy prysznic po całym dniu ciężkiej pracy, relaksujemy się w kąpieli… Warto zadbać, by to miejsce było nie tylko funkcjonalne, ale też ładne.

Co roku pomagają w tym bieżące trendy wnętrzarskie, które wskazują, co powinno się znaleźć w modnej łazience. Co należy do trendów w bieżącym roku 2017 i czym warto się inspirować?

Drewno na podłodze

Wiodącym trendem wnętrzarskim 2017 jest natura. Wszystko powinno kojarzyć się z lasem, łąką, polem. Do łask wrócił kamień, muszle, rattan oraz len. W łazience z kolei króluje drewno. Szczególnie godne uwagi i polecenia są meble z naturalnego, solidnego drewna, które służą latami. Warto postawić na gatunek o widocznych słojach, pokryty przezroczystym lakierem i nieco zmatowiony, tak by meble wydawały się całkiem surowe. Modna łazienka ma także drewnianą podłogę. Dobry impregnat zabezpieczy ją skutecznie przed wilgocią, a naturalne, ciepłe drewno stworzy niepowtarzalny, przytulny klimat.

Płytki 3D

Kolejnym, ciekawym trendem w łazienkach są elementy trójwymiarowe. Najlepiej prezentują się na płytkach kładzionych na ścianę. Może to być cała ściana pokryta wypukłymi płytkami ceramicznymi, lub ozdobna aplikacja pod prysznicem czy na środku ściany, biegnąca dookoła wszystkich czterech ścian. Motyw dekoracyjny z takich płytek z pewnością będzie przyciągał uwagę, dlatego też lepiej nie łączyć go z krzykliwymi kolorami. Zresztą, najmodniejszym kolorem do łazienek w bieżącym roku jest szarość.

Szarość jako tło i pierwszy plan

minimalistyczne wzory i barwy królują już kolejny rok z rzędu. Także i w roku 2017 modna łazienka powinna być co najmniej częściowo szara. Ten spokojny kolor świetnie komponuje się z drewnianymi i wiklinowymi dodatkami. Może także stworzyć prawdziwie nadmorski klimat, jeśli zostanie połączony z cyjanem, błękitem i muszlami w formie dodatków. Stanowi także piękne tło dla modnych, intrygujących płytek z wzorami trójwymiarowymi.

Dodaj komentarz