Materiał i gęstość, czyli o cechach dobrych pędzli do makijażu

Przygotowanie olśniewającego makijażu nie jest uzależnione wyłącznie od wysokiej jakości kosmetyków. Wcale nie mniej istotna jest właściwa technika ich nakładania. Akcesoria do makijażu być może nie są naszym pierwszym wyborem, z czasem uczymy się jednak doceniać ich znaczenie. Jednymi z najważniejszych wydają się być przy tym pędzle.

Rożne materiały – różne możliwości

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie pędzle do twarzy wybrać, w pierwszej kolejności dostrzegamy, że wcale nie wszystkie są wykonane z tych samych materiałów. Natychmiast okazuje się przy tym, że mówienie o materiałach dobrych albo złych jest pozbawione uzasadnienia. W rzeczywistości, znacznie bezpieczniejsze jest wskazywanie na zadania, jakie mają do spełnienia konkretne pędzle.

W sprzedaży najczęściej mamy do czynienia z tymi, które są wykonane z włókien syntetycznych. Czy warto więc w nie inwestować? Nie powinniśmy mieć co do tego wątpliwości, pamiętajmy jednak, że pędzle takie są przeznaczone przede wszystkim do stosowania kosmetyków nawilżających i tych, które mają kremową konsystencję. Najczęściej materiałem dominującym jest w takich pędzlach nylon, o którym wiadomo, że nie pochłania wilgoci.

Na sklepowych półkach nie brakuje także pędzli z włosia naturalnego. Nie każdy ma tego świadomość, jednak pędzle takie są przeważnie używane powszechnie. Sprawdzają się one znakomicie przede wszystkim wówczas, gdy chcemy nałożyć na twarz puder, nie ma przy tym znaczenia, czy jest on w postaci sypkiej, czy też w kompakcie.

W poszukiwaniu idealnej gęstości

Także wówczas, gdy analizujemy gęstość pędzli, nie możemy mówić o tym, że są one lepsze albo gorsze. Ponownie o wyborze przesądzają przede wszystkim nasze aktualne potrzeby. Dobrze jednak pamiętać, że gęstsze pędzle umożliwiają gromadzenie większej ilości produktu, podczas gdy rzadsze przyjmują jedynie jego niewielką ilość. Jeśli zatem zależy nam na delikatnym, naturalnym makijażu, cienkie pędzle wydają się znacznie lepszą opcją niż te, które mają dość gęste włosie.

Dodaj komentarz