Nesting – współczesne technologie produkcyjne

Nesting – współczesne technologie produkcyjne

Współczesny przemysł z roku na rok staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie. Istnieje mnóstwo rozwiązań, które są dziś powszechnie stosowane i o których jeszcze kilkanaście lat temu nigdy by nawet nie śnił. Dzięki nim możliwe jest znacznie usprawnienie procesów produkcji zarówno pojedynczych elementów, jak i całych urządzeń. W każdym dobrym zakładzie przemysłowym powinno zatem korzystać się z nowoczesnych technologii, dopasowanych do konkretnych jego potrzeb. Jednym z najnowszych osiągnięć techniki jest nesting.

Rozwiązanie to wciąż jeszcze nie zdobyło w Polsce pełnego uznania, ale zmienia się to z roku na rok. Szczególnie dobrze sprawdza się przy produkcji przemysłowej różnych wyrobów stolarskich. Coraz więcej osób przekonuje się, że nesting to świetna alternatywa dla standardowego wyposażenia stolarni. Zastosowanie go nie tylko usprawnia produkcje, ale również znacząco zmniejsza jej koszt.

Urządzenie do wszystkiego

Technologia nestingu opiera się na wycinanie określonych kształtów przy pomocy CNC. Różnica tkwi tutaj w tym, że wszystkie czynności wykonuje się w jednej tylko maszynie i przy użyciu tylko jednego arkusza materiału. Niesie to ze sobą liczne korzyści. Znacznie skraca przede wszystkim czas potrzebny na pełną obróbkę płyty, co pozwala na szybszą produkcję. Do tego technologia ta minimalizuje ilość powstających w tym procesie ścinek. Oznacza to, że przy pracy wykorzystujemy maksymalną ilość materiału jaką tylko jesteśmy w stanie użyć. Fakt ten niesie ze sobą oczywiście dodatkowe oszczędności.

Przyszłość w procesie produkcji

Technologia nestingu może być wykorzystywana zarówno przy drewnie, jak i materiałach takich jak blacha. Jest ona bardzo wszechstronna, dzięki czemu znajduje zastosowania w wielu różnych dziedzinach gospodarki. W każdym przypadku wdrożenie takich rozwiązań stanowi doskonałą inwestycję, która znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Z roku na rok rośnie grono jej zwolenników w naszym kraju. Warto zatem zainteresować się nią jak najwcześniej, bowiem stanowi ona niewątpliwie przyszłość procesów produkcyjnych.

Zobacz więcej na: http://www.radancnc.pl/nesting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *