O czesaniu włosów słów kilka

O burzy lśniących i zdrowych włosów marzy wiele kobiet, niestety spora liczba nie może poszczycić się bujną czupryną. Bardzo często osłabione i zniszczone włosy są efektem mało urozmaiconej diety i błędów popełnianych w ich pielęgnacji. Na kondycję włosów niekorzystnie wpływają nie tylko inwazyjne zabiegi u fryzjera (farbowanie czy rozjaśnianie), ale także używanie do czesania złej szczotki lub grzebienia. Zwolenniczki szczotek powinny pamiętać, że szczotkę dobiera się do rodzaju włosów.

Różne materiały do produkcji szczotek

Wybór szczotek do włosów zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych drogeriach jest obecnie bardzo duży. Są one wykonane z bardzo różnego tworzywa. Najbardziej popularne są szczotki do rozczesywania włosów wykonane z plastiku. Wśród nich są zarówno szczotki wykonane z niskiej jakości plastiku, jak i takie, które wyprodukowane zostały z plastiku bardzo wysokiej jakości. Te pierwsze należy omijać z daleka, są mało elastyczne. W efekcie w trakcie czesania bardzo mocno szarpią włosy i sprawiają uszkodzenie ich struktury. Igiełki szczotek mogą być wykonane także z drewna. To szczotki, które naprawdę zasługują na zainteresowanie. Są dobre do czesania każdego rodzaju włosów. Można nimi bez problemu czesać włosy, które mają tendencję do puszenia się i elektryzowania. Szczotki do rozczesywania włosów mogą być wykonane także z naturalnego włosia. Są to szczotki, które nie łamią włosów. Można nimi bez problemu rozczesywać włosy na sucho. Mimo że nie zaleca się czesania mokrych włosów, można to robić szczotką z naturalnego włosia. Szczotki z naturalnego włosia doskonale nadają się dla dzieci, także dla maluchów.

Dlaczego warto szczotkować włosy?

Szczotkowanie włosów wieczorem to zabieg, który powinien być stałym nawykiem każdej kobiety. Podczas czesania z włosów usuwane są resztki preparatów do stylizacji oraz różne zanieczyszczenia. Delikatny masaż pobudza mikrokrążenie w skórze głowy, w efekcie macierz włosa jest lepiej dotleniona i odżywiona, włosy rosną szybciej.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-szczotki-do-rozczesywania-wlosow

Dodaj komentarz