Płatności elektroniczne a Internet

Płatności elektroniczne a InternetInternet zrewolucjonizował nie tylko nasze codzienne życie, ale także bankowość. Dzisiaj każdy z nas może stać się właścicielami konta online i samodzielnie obsługiwać swoje konto.

Zalety konta internetowego

Osoby, które zdecydują się na założenie konta internetowego oszczędzają swoje pieniądze. Jest ono obsługiwane samodzielnie przez właściciela, dlatego większość banków nie pobiera opłat za jego prowadzenie i za dokonywane przelewy. Oszczędzamy pieniądze, gdyż zlecając przelew w placówce banku lub na poczcie, musimy za niego zapłacić. Konto internetowe pozwala zaoszczędzić także czas. Płatności dokonuje się zza biurka, wtedy, kiedy mamy wolną chwilę.

Jakich płatności można dokonywać?

Z konta obsługiwanego przez Internet można opłacić wszystkie rachunki, zapłacić za zakupy, sprawdzić historię transakcji i saldo rachunku.

Jak zarządza się kontem?

Zarządzanie kontem online jest bardzo proste. Właściciel otrzymuje do konta login i hasło. Po pierwszym zalogowaniu się, hasło może zmienić na wybrane przez siebie. Na stronie swojego banku należy wpisać login i hasło. To wszystko. W wielu bankach właściciele kont obsługiwanych przez Internet mogą spotkać się z dodatkowymi zabezpieczaniami. Bank może wydać im kartę kodów lub przesyłać je SMS-em. Zanim pieniądze „opuszczą” konto, właściciel musi wpisać poufny kod.

Bezpieczeństwo

Konto obsługiwane przez Internet jest bezpieczne. Należy zapamiętać hasło i pilnować karty kodów. Hasło do konta powinno być łatwe do zapamiętania. Można je na wszelki wypadek zapisać, ale należy je schować w bezpiecznym miejscu: nigdy zapisane na kartce przyczepionej w pobliżu komputera. Jeżeli właściciel konta otrzymał od banku kartę kodów, nigdy nie powinien jej nosić przy sobie.

Internet sprawił, że coraz rzadziej większość z nas odwiedza bank. Spora liczba osób jest właścicielami konta online. Obsługuje je samodzielnie, korzystanie z niego jest proste, zrobienie przelewu zajmuje tylko chwilę. Do tego nie płacąc za zlecone przelewy oszczędzamy swoje pieniądze.

Dodaj komentarz