Powierz oszczędzanie fachowcom

Powierz oszczędzanie fachowcom

Zastanawiasz się czasami, co zrobić ze zgromadzonymi oszczędnościami? Nie satysfakcjonuje Cię mizerny procent na koncie oszczędnościowym w Twoim banku?

Pamiętaj, że możliwości pomnożenia kapitału jest więcej! Każdy z nas marzy o powiększeniu swojego stanu konta. Większość dostępnych form „zabawy w finanse” jest jednak nieefektywna i zazwyczaj ogranicza się do dbania o to, by zgromadzone nadwyżki nie traciły na wartości z powodu inflacji.

Który fundusz wybrać?

Wielu potencjalnych inwestorów, którzy chcieliby się wzbogacić w długoterminowej perspektywie sądzi, że nie ma wystarczającej wiedzy ekonomicznej, by móc sobie pozwolić na inwestycje. Być może jednak opcją dla Ciebie są fundusze inwestycyjne? Ta forma pomnażania kapitału polega w dużej mierze na przekazaniu odpowiedzialności za swoje środki specjalistom, którzy będą wiedzieli, jak sprawić, by suma regularnie ulegała zwiększeniu.

W świetle prawa

Prawnie, fundusze inwestycyjne są osobą prawną, której jedyną możliwą działalnością jest inwestowanie w papiery wartościowe. Środki pieniężne mogą być zatem przeznaczane na przykład na akcje czy obligacje. Chodzi tutaj o to, by środki te powierzyć specjalistom, którzy starają się uzyskać na nich największy możliwy zysk w ramach wybranych możliwości działań. Istnieją różne dostępne opcje inwestowania w fundusze, które wyznaczają wytyczne dla specjalistów odpowiedzialnych za pieniądze. Można wybrać m.in. pakiety ostrożne, neutralne lub ryzykowne – te pierwsze zapewnią oczywiście większą stabilność zysków, zaś ryzykowne niosą za sobą szansę szybszego pomnożenia kapitału, ale również większej straty w przypadku niepowodzenia. Jest to zatem taka forma inwestowania, jak samodzielne wykupowanie akcji lub obligacji, jednak w tym wypadku pieczę nad środkami powierza się ludziom, którzy dobrze znają się na ekonomii oraz papierach wartościowych. Warto więc rozważyć tę możliwość, jeżeli chcesz uzyskać szansę pomnożenia swoich oszczędności, a jednocześnie nie czujesz się zbyt pewnie w samodzielnym operowaniu na giełdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *