Reklama bannerowa w Internecie

Dzisiaj wielu z nas nawet nie potrafi sobie wyobrazić, że Internetu miałoby nie być. Jego możliwości są naprawdę ogromne. Coraz częściej przedsiębiorcy rezygnują z tradycyjnej reklamy na rzecz tej w sieci właśnie. Wśród wielu rodzajów reklamy internetowej znajduje się ta określana mianem bannerowej. Zobaczmy czym jest i jakie jej odmiany możemy zastosować.

Czym jest reklama bannerowa?

Kiedy mówimy o reklamie w Internecie, nie możemy jej pominąć. Jest to bowiem najstarszy rodzaj reklamy w sieci. Jednocześnie to właśnie ten typ reklamy internetowej jest najchętniej wybierany. Okazuje się jednak, że jej skuteczność mierzona liczbą kliknięć nie prezentuje się już tak imponująco jak przed laty. Mimo to gwarantuje ona dość dobry efekt.

Rodzaje

Wyróżnia się kilka rodzajów reklamy bannerowej. Do tych najbardziej popularnych zaliczamy:
-banner główny;
-pop-up;
-pop-under;
-expand banner.

Banner główny

To reklama, którą wypatrzeć możemy u góry witryny. Jej najważniejszą cechą jest to, że to ona ma jako pierwsza ma przyciągać nasz wzrok zaraz po tym, jak wejdziemy na daną stronę. Ta forma reklamy ma prostokątny kształt. Wystarczy w nią kliknąć, aby znaleźć się na innej witrynie.

Pop – up

To z kolei reklama, która wyświetlana jest w nowym oknie. Zanim zdecydujemy się na taką formę reklamy bannerowej powinniśmy uświadomić sobie, że zaliczana jest ona obecnie do reklam najmniej lubianych przez Internautów. Taka reklama wyświetla się w sposób automatyczny, co solidnie irytuje wielu Internautów. Co ważne, obecnie dostępne są programy blokujące takie reklamy.

Pop – under

To reklama, którą dostrzeżemy pod głównym oknem przeglądarki. Nawet po zamknięciu witryny nie zmienia ona swojego położenia. Co ważne, ta reklama może mieć dowolny rozmiar.

Expand banner

Ta reklama zmienia swój wygląd i rozmiar po tym, jak tylko najedzie na nią kursor myszki. Może ona zarówno stawać się większa, jak i mniejsza. Ta reklama bardzo silnie przyciąga uwagę Internautów. Jak się okazuje, jest ona obecnie naprawdę bardzo skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *