Słów kilka o komunikatorach internetowych

Słów kilka o komunikatorach internetowychInternet nie jest dzisiaj jedynie źródłem rozrywki i informacji. Umożliwia także komunikację pomiędzy osobami znajdującymi się nie tylko w różnych miastach i krajach, ale nawet na różnych kontynentach. Do komunikacji tej mogą służyć komunikatory internetowe. Umożliwiają one zarówno przesyłanie wiadomości tekstowych, jak również prowadzenie video konferencji. Do tego komunikacja ta może odbywać się za darmo.

Gadu-gadu

Jest chyba najbardziej popularnym komunikatorem internetowym w Polsce. Umożliwia on przesyłanie informacji pomiędzy użytkownikami Internetu w formie tekstu pisanego. Nie jest on jednak tym samym, co przesłanie wiadomości e-mail. E-mail jest wiadomością przesyłaną wtedy, kiedy nie oczekujemy, że adresat natychmiast nam na nią odpowie. Dzięki Gadu Gadu możemy prowadzić niemal bezpośrednią rozmowę. Jest to więc swojego rodzaju dialog, który jednak nie odbywa się twarzą w twarz, ale za pośrednictwem informacji przekazywanych w formie pisemnej. Gadu-gadu komunikatorem w pełni dostosowanym do wymagań polskich internautów. Program udostępniany jest za darmo. Jego wadą jest jednak duża ilość wyświetlanych reklam. Gagu-gadu jest cały czas unowocześniane. Dzisiaj użytkownicy mają możliwość nie tylko przesyłania wiadomości tekstowych, ale także uzyskania połączenia video. Gadu-gadu jest dostępne nie tylko z komputera stacjonarnego, ale także z telefonu komórkowego.

Skype

Innym rodzajem także bardzo popularnego komunikatora jest Skype. Dzięki niemu można prowadzić rozmowy głosowe, które nic nie kosztują. Tylko niektóre funkcje, które oferuje ten komunikator są płatne. Jeżeli zainstalujemy w komputerze kamerkę, będziemy mogli prowadzić także video rozmowę. Ze Skype można korzystać nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także na laptopach i smartfonach. Jakość rozmów prowadzonych za pośrednictwem Skype jest bardzo wysoka. Nic więc dziwnego, że każdego dnia korzysta z niego miliony osób na całym świecie.

Dostępnych obecnie komunikatorów internetowych jest znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *