Słów kilka o portalach społecznościowych

Słów kilka o portalach społecznościowychNiezwykle popularne już od dłuższego czasu są różnego rodzaju portale społecznościowe. Liczba osób, które nie posiadają profilu przynajmniej na jednym z popularnych portali społecznościowych jest obecnie bardzo niewielka.

Czym jest portal społecznościowy?

Jest to serwis internetowy, który tworzą osoby mające zbliżone zainteresowania. Portal społecznościowy nie jest jednak jedynie miejscem spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach. Coraz częściej jest on miejscem, w którym nawiązywane są nowe znajomości. Użytkownicy portali społecznościowych mogą się ze sobą komunikować na różne sposoby: poprzez listę dyskusyjną, czat albo za pomocą komunikatora.

Kiedy powstały pierwsze portale społecznościowe?

Liczba osób korzystających z portali społecznościowych jest obecnie bardzo duża. Mało kto jednak wie, że pierwszy portal społecznościowy powstał w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Portal ten został pomyślany jako miejsce umożliwiające nawiązanie kontaktu przez osoby, które chodziły kiedyś do tej samej szkoły lub studiowały na jednym roku. Także w Polsce został stworzony podobny portal.

Rodzaje obecnie dostępnych portali społecznościowych

Dzisiaj możemy zostać użytkownikami bardzo różnych portali społecznościowych. Są wśród nich zarówno portale branżowe, jak też adresowane do konkretnych adresatów czy też portale, które mają ogólny charakter.

Facebook – najbardziej popularny portal

Zdecydowanie najwięcej użytkowników ma Facebook. Serwis ten działa od trzynastu lat. Początkowo dostępny był jedynie dla wąskiego grona studentów jednej z amerykańskich uczelni. Z czasem jednak stał się dostępny dla wszystkich chętnych internautów. Dzisiaj na całym świecie korzysta z niego każdego dnia miliony osób. Największa liczba użytkowników Facebooka to ludzie młodzi, ale korzystają z niego także osoby w dojrzałym wieku oraz niewielki odsetek seniorów.

Portale społecznościowe cieszą się ogromną popularnością. Korzystają z nich nie tylko osoby prywatne, ale także politycy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *