Spódnica dobrana idealnie do figury

Spódnica to jeden z bardziej kobiecych elementów ubioru. Powinna znaleźć się w każdej kobiecej szafie. Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdym modelu każda kobieta będzie wyglądała dobrze. Dlatego należy wiedzieć jaki fason jest odpowiedni do jakiej figury.

Figura A

To figura, której kształt przypomina do złudzenia gruszkę. Górna część ciała jest więc stosunkowo wąska i drobna, dół zaś masywny i szeroki. Panie będące posiadaczkami takiej figury powinny sięgać po spódnice w kształcie litery A, a więc takie, które w biodrach są mocno dopasowane, zaś rozszerzają się ku dołowi. To krój, który maskuje szerokie biodra i masywne uda, a jednocześnie podkreśla niezwykle kobiecą sylwetkę. Gruszki powinny unikać spódnic uszytych z tkanin wzorzystych. Uwydatnią one szerokie biodra. Sprawią również, że wystający brzuszek będzie jeszcze lepiej widoczny.

Figura Y

W tym wypadku mocno rozbudowana jest górna część sylwetki, dolna część jest natomiast drobna i szczupła. Cechą charakterystyczną jest bardzo szczupła talia, którą należy podkreślić. Dlatego idealnym wyborem są spódnice z podwyższonym stanem. Świetnie sprawdzają się także rozmaite marszczenia. Posiadaczki takiej figury mogą również zakładać szerokie paski, podkreślając tym samym swoją szczupłą talię jeszcze bardziej.

Figura T

To figura charakteryzująca się szerokimi ramionami, wąskimi biodrami oraz szczupłymi nogami. Podstawowym zadaniem w doborze spódnicy jest postawienie na model, który wyrówna proporcje sylwetki. Idealnym wyborem są więc wszystkie te spódnice, które są rozkloszowane oraz mają rozmaite falbany. Unikać powinno się natomiast modeli ołówkowych, które sprawią, że proporcje sylwetki będą jeszcze bardziej zaburzone.

Figura H

Cechą charakterystyczną takiej figury jest przede wszystkim brak wcięcia w talii. I to właśnie od tej cechy należy odwrócić uwagę. Dlatego idealnie sprawdzą się wszystkie spódnice, które mają dopasowany karczek. Posiadaczki takiej figury mogą również zakładać modele proste na całej długości – będą w nich wyglądać naprawdę bardzo dobrze.

Dodaj komentarz