Tatry: idealne miejsce na wypoczynek dla młodzieży

Zorganizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży wymaga wiele czasu. Wielu organizatorów pierwsze przygotowania podejmuje na długo przed zimowymi feriami czy wakacjami. Na miejsce obozów czy kolonii wybierane są miejsca atrakcyjne turystycznie. Do takich należą Tatry.

Zakopane – zimowa stolica Tatr

Obozy młodzieżowe w Polsce bardzo chętnie organizowane są w miejscowościach położonych u podnóża Tatr. Taką miejscowością jest między innymi niezwykle od lat popularne Zakopane. Miejscowość ta cieszy się popularnością zarówno latem, jak i zimą. W okresie zimowym jest tutaj tak wielu turystów, że Zakopane nazywane jest zimową stolicą Tatr. Miasto jest doskonałym punktem wypadowym w niższe i wyższe partie gór. Wiele szlaków zaczyna się niemal w centrum miasta; takim szlakiem jest na przykład ten, który prowadzi do Doliny Strążyskiej, z której można podziwiać majestatyczny, górujący nad miastem Giewont. Praktycznie w centrum miasta znajduje się także Gubałówka. Na szczyt prowadzi nie tylko pieszy szlak, można się na niego dostać także kolejką linowo-terenową. Nowoczesne wagoniki wwożą turystów na szczyt w około 3 minuty. Ze szczytu przy pięknej pogodzie rozciągają się cudowne widoki na Zakopane, Pieniny, Gorce i szczyty Tatr. Obowiązkowym punktem programu jest także spacer dnem Doliny Kościeliskiej. Wejście do doliny znajduje się w Kirach. W sezonie kursują tam liczne busy.

Kolejką na Kasprowy Wierch

Wjazd kolejką na szczyt Kasprowego Wierchu także należy do obowiązkowych punktów programu niemal wszystkich (niektórzy na Kasprowy wędrują pieszo) wypoczywających u podnóża Tatr turystów. Nowoczesne (kolejkę zmodernizowano kilka lat temu) wjeżdżają na szczyt w ciągu 12 minut. Kasy biletowe oraz dolna stacja kolejki znajduje się w Kuźnicach. Na szczycie Kasprowego Wierchu krzyżuje się kilka szlaków pieszych. Można powrócić do Zakopanego kolejką lub kontynuować wycieczkę na przykład do Doliny Gąsienicowej ze słynnym schroniskiem „Murowaniec”. Do Kuźnic można powrócić malowniczym szlakiem przez Dolinę Jaworzynki.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozy-krajowe

Dodaj komentarz