Ubezpieczenie Autocasco – co gwarantuje?

Każdy kierowca wie, że obowiązkowym ubezpieczeniem jest OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ten rodzaj ubezpieczenia po prostu trzeba posiadać, ponieważ chroni nie tylko osobę kierującą, ale również innych uczestników drogi. Jeśli na przykład ktoś spowodował wypadek, w którym ucierpiało czyjeś auto, OC pokryje odszkodowanie dla tej osoby – a zatem kierowca, który przyczynił się do wypadku nie będzie musiał go pokrywać. Jednakże są i takie ubezpieczenia, które nie są obowiązkowe, a jednak które można i warto wykupić – tylko dzięki nim można bowiem liczyć na pełniejszą ochronę siebie, swoich pasażerów czy po prostu swojego wozu. Jednym z takich dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń jest Autocasco, czyli popularne AC. Czym dokładnie jest ubezpieczenie AC i na co możemy liczyć, jeśli je wykupimy?

Ubezpieczenie AC to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych. Celem takiego ubezpieczenia jest ochrona pojazdu przed nieszczęściami takimi jak kradzież, zniszczenie czy uszkodzenie. Chroniony jest przy tym cały pojazd jako taki, ale również i poszczególne jego części, będące wyposażeniem. I właśnie na stopień oraz rodzaj ochrony należy zwracać uwagę, gdy chce się wybrać najlepsze ubezpieczenie tego typu. Oferty są bowiem różne – wszystko zależy od konkretnego ubezpieczyciela. Na szczęście w tej chwili wszystkie informacje dostępne są w przestrzeni internetowej, ponieważ każda firma ubezpieczeniowa posiada swoją stronę i reklamuje się klientom. Wnikliwie czytając oferty, można znaleźć coś solidnego, co nie będzie drogie, a zapewni dobrą ochronę.

Co gwarantuje ubezpieczenie i w jakim wypadku chroni? Przede wszystkim jest to sposób na ochronę swojego wozu – pamiętajmy, że OC pokrywa koszty naprawy tego innego, które ucierpiało na przykład w przypadku stłuczki. Oczywiście, szkoda nie może być zamierzona, jeśli chce się dostać pieniądze z polisy. Niestety, podobno jedynie około 27% Polaków wykupuje takie ubezpieczenie – często żałują kiedy coś się stanie, więc lepiej zabezpieczyć się wcześniej!

Sprawdź ofertę Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-autocasco

Dodaj komentarz