Winietki ślubne

Sekret udanej imprezy ślubnej zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest trafne rozmieszczenie gości na sali weselnej tak, aby każdy miał, z kim porozmawiać i dobrze czuł się w towarzystwie, z którym dzieli wspólny stół.

Jednak początek wesela to często zamieszanie, goście przypadkowo zajmują pierwsze wolne miejsca, często przepychając się, więc aby uniknąć tego typu sytuacji, niezbędne okazują się winietki ślubne.

Rozmieszczenie gości

Dobrze jest również w samej sali postawić na sztaludze plan z rozstawieniem stołów oraz rozmieszczeniem gości. Każdy będzie mógł spokojnie odnaleźć swoje nazwisko i lokalizację, zamiast biegać w ciemno między stołami. Winietki ślubne nie tylko pomogą gościom szybko i sprawnie odnaleźć swoje miejsca na sali. Zaplanowanie rozsadzenia gości może mieć ważną dla jakości zabawy weselnej funkcję strategiczną. Świadomie możecie połączyć określone towarzystwo lub – wręcz przeciwnie – oddzielić poszczególnych gości, biorąc pod uwagę sympatie i antypatie występujące czasami w rodzinie. Poza tym goście będą mieć większy komfort –  przy zaplanowaniu ich usadzenia niemożliwa będzie np. taka sytuacja, że przy danym stole lub w jego bliskości nie zmieści się jeden z partnerów, dziecko czy babcia, która nie zdąży dobiec i „wywalczyć” miejsca wśród bliskich.

Winietki

Winietki ślubne ułatwiają również komunikację między gośćmi weselnymi i pomagają w poznaniu się. Zawsze można subtelnie zerknąć na imię nowo poznanej rozmówczyni, bo przecież wesele to okazja, przy której poznaje się mnóstwo osób i zapamiętanie ich imion, nie wspominając o nazwiskach, bywa nie lada wyczynem. Ewentualne roszady zawsze są możliwe i zawsze znajdzie się ktoś, komu jego miejsce się nie spodoba. Są to jednak wyjątki, które nie spowodują ogólnego zamieszania i paniki w poszukiwaniu lepszego miejsca. Przypisanie miejsca osobie będzie także ułatwieniem dla kelnerów, szczególnie, jeśli na sali znajdują się wegetarianie, bądź osoby, które z innych powodów mają zamówione indywidualne menu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *